Informatie voor verwijzers
Naast individuele behandeling biedt Levvel ook een korte intensieve behandeling voor kinderen en jongeren met tics: Tackle your tics
Dit behandelprogramma is een intensieve therapie/training van 4 ½ dag voor kinderen en jongeren met tics én hun ouders. Tijdens het programma krijgen zij informatie over een ticstoornis. Daarnaast krijgen deelnemers met behulp van gedragstherapie meer grip op hun tics. Onder begeleiding van ervaringsdeskundigen kunnen ze ervaringen uitwisselen over het hebben van tics en hoe ze daarmee om kunnen gaan. Ouders worden actief bij de behandeling betrokken.
De Behandelweek is voor kinderen en jongeren uit heel Nederland, die last hebben van tics, of voldoen aan de stoornis van Gilles de la Tourette.
Bekijk ook eens het item dat het Jeugdjournaal maakte over Tackle Your Tics.
De behandeling bestaat uit groepstherapie van 4 ½ dag, waarbij psycho-educatie, tic-therapie en lotgenotencontacten elkaar afwisselen. De groep bestaat uit maximaal 8 kinderen/jongeren.
Je bent aanwezig bij een van de oefenmomenten tijdens de week, dat duurt een uur. Na afloop van het programma blijft het kind of de jongere zelf thuis oefenen.
Levvel
Meibergdreef 5, 1105 AZ
Amsterdam
Expertisecentrum DAT (dwang, angst, tics en misofonie) houdt 5x per week telefonisch spreekuur, bedoeld voor verwijzers, ouders, kinderen en jongeren:
Maandag van 12:00 tot 13:00 uur
Dinsdag van 13:00 tot 14:00 uur
Woensdag van 13:00 tot 14:00 uur
Donderdag van 12.00 tot 13.00 uur
Vrijdag van 12:00 tot 13:00 uur
De behandelweek vindt plaats op 22, 23, 24 en 29 september en op 30 oktober 2025. Aanmelden kan tot maandag 25 augustus 2025.